Podróże Ewy i Sławka

Rodzinne wakacje w Mikoszewie

Jeżeli poszukujemy miejsca zarazem spokojnego i pełnego atrakcji najlepszym wyborem jest wioska Mikoszewo, znajdująca się nad polskim morzem. Polskie wybrzeże jest przepiękne oraz bogate w niesamowite miejsca, które urzekają wielu turystów, nie tylko polskich. Jednym z takich miejsc jest Mikoszewo, pozornie nie mogąca nam nic ciekawego zaproponować, ale w praktyce oferująca wiele atrakcji, które na pewno zapadną w pamięć niejednej osobie.

Miejscowość mieści się kawałek od Wyspy Sobieszewskiej [https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Sobieszewska], która jest bardzo klimatycznym miejscem, gdzie jest do zobaczenia wiele ciekawych miejsc. W Mikoszewie znajdą się również atrakcje dla najmłodszych, a najbardziej popularną atrakcją jest gra o nazwie „Poszukiwacze zaginionego skarbu”. Jest to zabawa polegająca na szukaniu rozmieszczonego po cały Mikoszewie bursztynu. Dzieci mają go znaleźć za pomocą saperek i nadajników satelitarnych. Jest to ciekawa atrakcja dla dzieci młodszych, jak i starszych, która pomaga rozwijać się, ale równocześnie wspaniale bawić. Taka gra wyjdzie naszemu dziecku tylko na zdrowie, ponieważ jest ona na świeżym powietrzu i potrzeba się dużo ruszać w  jej trakcie, a jak powszechnie wiadomo te dwa aspekty w życiu dziecka są bardzo ważne. Zabawa w zależności od liczby osób może trwać nawet do kilku godzin, przez połowę dnia dzieci będą głowić się nad zagadkami oraz szukać zaginionego skarbu. Wiele rodzin szukając miejsca na wypoczynek nad morzem szukają takiego miasteczka, aby odpowiadało zarówno dorosłym jak i dzieciom, jest to czasami trudne do zrealizowania.

Mikoszewo jest wioską, do której możemy przyjechać wraz z rodziną oraz bardzo dobrze się bawić. Gastronomia jest na wysokim poziomie i nadal się rozwija, znajdziemy tutaj restauracje, które zaspokoją nasze potrzeby. Będąc w Mikoszewie będziemy mogli udać się z dziećmi do restauracji i zjeść wyśmienity obiad, w większości z nich znajdują się bowiem zestawy obiadowe dla najmłodszych, więc nie będziemy mieli problemu w tej kwestii. Baza noclegowa w Mikoszewie jest w pełni przygotowana na turystów z dużymi rodzinami, dlatego można normalnie zamówić pokój dla sześciu lub ośmiu osób. Jest to duża zaleta dla wioski, ponieważ większość apartamentów czy pensjonatów wynajmuje maksymalnie pokoje czteroosobowe. Kiedy wrócimy do domu będziemy wspominać Mikoszewo w samych superlatywach, a za rok nasze pociechy będą chciały znowu jechać na wakacje do Mikoszewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top