Podróże Ewy i Sławka

Plaża, rowery i inne atrakcje Rusinowa

Rusinowo to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, sąsiadująca między innymi z Jarosławcem oraz z miejscowością Wicie. Spokojna okolica oraz dziewicza natura co roku ściąga tu wielu turystów, którzy szukają odpoczynku. Dzięki sieci gospodarstw agroturystycznych, campingów, pensjonatów czy apartamentów turyści nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie miejsca, wystarczy w pole wyszukiwarki wpisać hasło: „noclegi Rusinowo”.

Zdecydowanie największą atrakcją tego regionu są piękne plaże, cisza, czyste powietrze oraz piękne zabytki. Rusinowo to miejscowość, która nie posiada własnej plaży. Jednak plażę znajdziemy w niedalekim sąsiedztwie, bo zaledwie osiemset metrów dalej. Piaszczysta plaża, bez kamieni z pewnością spodoba się każdemu turyście, który ceni sobie spokój. Obecność wykwalifikowanych ratowników wodnych, zapewnia bezpieczeństwo dla każdego, kto zwiedza to miejsce. Piękne widoki, kradną serce każdemu turyście, dlatego też większość wraca w to miejsce podczas kolejnych wakacji. Niedaleko Rusinowa funkcjonuje wypożyczalnia rowerów, którymi turyści mogą przemierzać nadmorskie miejscowości i aktywnie wypoczywać. Oprócz rowerów możemy wypożyczyć tam również, kaski, foteliki dla dzieci, rowerki dziecięce. Jest to dużym ułatwieniem dla osób przyjeżdżających do tej miejscowości z drugiego końca Polski.

Rusinowo to bardzo cicha i spokojna miejscowość, dlatego też miłośnicy imprez na wydarzenia kulturalne muszą wybrać się do pobliskiego Jarosławca, gdzie co roku organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, na przykład Święto Rodziny, podczas którego przeprowadzane są liczne konkursy, w których możemy powalczyć o ciekawe nagrody, liczne koncerty okolicznych kapel oraz występy kabaretowe. Bardzo ciekawym wydarzeniem, które już na stałe wpisało się w kalendarz miejscowości nadmorskich jest ,,Budowanie zamków z piasku”, które co roku gromadzi wielu amatorów tej sztuki. Dzieła, które powstają na plażach Rusinowa i Jarosławca pozostają z mieszkańcami na długi czas. Ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu jest wydarzenie pod tytułem ,,Kino na leżakach” organizowane na plażach przez gminę. Miłośnicy psów, mają szansę pochwalić się oraz pooglądać pupile innych osób podczas wyborów ,,Jarosławiec Champion”, gdzie typowany jest najpiękniejszy pies wakacji danego sezonu.

2 thoughts on “Plaża, rowery i inne atrakcje Rusinowa

  1. Uwielbiam jeździć rowerem. Byłem w Rusinowie i odkryłem tam świetne trasy rowerowe, ale nie miałem swojego sprzętu. Za rok wrócę tam z własnym rowerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top