Podróże Ewy i Sławka

Na plaży w Niechorzu

Celem wszystkich turystów przyjeżdżających nad morze są kąpiele w Bałtyku i plażowanie na tutejszych piaszczystych i malowniczych plażach. Dlatego wczasowicze wybierają te miejscowości, które mają najlepsze plaże i infrastrukturę. Jednym z miejsc idealnie nadających się do wylegiwania się na plaży lub korzystania z uroków wodnych atrakcji jest Niechorze. To miejscowość turystyczna z licznymi kąpieliskami i przystanią morską. Co roku jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejscowości na wybrzeżu.

Niewątpliwie największą atrakcją Niechorza są jej szerokie i piaszczyste plaże. W sezonie urlopowym w Niechorzu wyznaczonych jest kilka strzeżonych miejsc do kąpieli. Wszystkie one są pod ochroną ratowników w godzinach od 10:00 do 18:00. Wzdłuż linii brzegowej co 100 metrów znajdują się stanowiska ratowników morskich. Na terenie Niechorza znajduje się kilka kąpielisk. 200 metrowy odcinek plaży od ulicy Starowiejskiej do ulicy Pomorskiej oraz kolejny fragment wybrzeża od ulicy Leśnej do ulicy Wschodniej to dwie największe plaże. Jest jeszcze odcinek 100 metrowego kąpieliska od zejścia na ulicy Krakowskiej do zejścia przy ulicy Szczecińskiej. Miłośnicy zwierząt mogą skorzystać z plaży w okolicy ulicy Klifowej. W okolicy zejścia nr 18 właściciele czworonogów mogą wypoczywać ze swoimi pupilami bez żadnych problemów.

W sezonie urlopowym na plażowiczów czeka wiele atrakcji. Poza barami i restauracjami, w których można orzeźwić się chłodnymi napojami, na plaży znajdują się zjeżdżalnie i inne wodne atrakcje. W wypożyczalniach można wynająć skutery wodne, łodzie motorowe i inne jednostki pływające. Ciekawą formą spędzenia dnia jest rejs statkiem wycieczkowym.

To, co sprawia, że do Niechorza co sezon przyjeżdżają tysiące turystów, to bogata noclegowa. Turyści, którzy w te okolice przejedzą dla urokliwych plaż, bez problemu znajdą bardzo ciekawe noclegi. Niechorze oferuje wiele pensjonatów i domów wczasowych. Letnicy, którzy oczekują wysokich standardów bez trudu znajdą apartamenty spełniające ich wymagania. Wczasowicze z mniejszymi możliwościami znajdą zakwaterowanie w pokojach gościnnych i prywatnych kwaterach. Do Niechorza mogą przyjeżdżać także biwakowicze i amatorzy kempingów. Niechorze to idealne miejsce dla wszystkich miłośników plażowania oraz sportów wodnych. To jeden z najlepszych kurortów nad Bałtykiem, który przyciąga gości zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top