Podróże Ewy i Sławka

Kościelisko zachęca mnogością piękna

Kościelisko jest jedną z wielu wsi na Podhalu. Ale jest wybierana przez turystów częściej, niż inne miejsca w okolicy. Wpływ na to ma na pewno położenie miejscowości, gdzie czekają na turystów wspaniałe widoki i szlaki turystyczne, a także liczne trasy rowerowe. Dużą zaletą jest także bliskość Zakopanego, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych obiektów. Dodatkowym plusem jest rozbudowana baza noclegowa miejscowości. Kościelisko oferuje swoim gościom miejsce w licznych prywatnych kwaterach i gospodarstwach turystycznych oraz pensjonatach. Jest doskonałą bazą wypadową (meteor – wszystkie propozycje) na wycieczki, zarówno piesze jak i rowerowe.

Można się wybrać do Witowa lub Dzianisza, by podziwiać drewnianą architekturę sakralną tej okolicy. Można też się wybrać na wspinaczkę po okolicznych szczytach, na które wejdziemy z okolic Doliny Chochołowskiej lub Witowa. To m. in. Rakoń, Grześ i Wołowiec. Jeśli komuś będzie za mało, to może się wybrać przez Dolinę Małej Łąki aż na Giewont. Oprócz Doliny Małej Łąki, turyści odwiedzają chętnie także Dolinę Kościeliską oraz Dolinę Chochołowską. To duże i długie doliny, na których zwiedzenie potrzebujemy kilku godzin. Jednak jeśli wyjdziemy odpowiednio wcześniej, możemy skorzystać ze szlaku na Iwanickiej Przełęczy i zobaczyć je obie w czasie tej samej wyprawy. Będziemy mogli wtedy wybrać się na Polanę Chochołowską, gdzie oprócz wspaniałych widoków m. in. na Mnichy, czeka na nas też duże schronisko górskie.

W Dolinie Kościeliskiej warto poświęcić około godziny, by zobaczyć wnętrza Jaskini Mroźnej i Jaskini Mylnej. Wstęp do tej pierwszej jest płatny, ale jest ona sztucznie oświetlona. W tej drugiej potrzebujemy własnego źródła światła. Z Kościeliska blisko też na Gubałówkę. Tu na turystów czeka multum atrakcji. Dwa parki linowe, kolejka grawitacyjna, pole do paintballa czy strzelnica i wypożyczalnia sprzętu to tylko kilka z obiektów, które tu znajdziemy. Oprócz tego restauracje i bary z widokiem na Zakopane. Z Gubałówki prowadzą też liczne szlaki po okolicach, skąd można dojść lub dojechać do Poronina albo innych miejscowości. Gubałówka znana jest także z kolejki, która wwozi turystów praktycznie z samych Krupówek. Możemy z niej skorzystać, by zjechać do Zakopanego, gdzie czekają na nas liczne muzea, zabytki i inne atrakcje turystyczne. W zimie, w okolicach Kościeliska i Zakopanego działają też liczne wyciągi i szkółki narciarskie. Niedaleko znajdziemy też trasy do narciarstwa biegowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top