Podróże Ewy i Sławka

Dąbki – jod w powietrzu na plus

Dąbki to bardzo mała wieś w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim (zobacz: wikipedia.org), w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Jest mekką dla miłośników sportów wodnych, jak windsurfing i żeglarstwo, którzy często właśnie do Dąbek wybierają się na zawody sportowe oraz regaty. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, oddzielonym od dużego, przybrzeżnego jeziora mierzeją bukowską.

Piknik Żeglarski na plaży rozpoczyna każdy sezon, pojawiają się na nim nie tylko zapaleni fani żeglugi, ale również wszyscy turyści oraz lokalna społeczność. Dąbki mają zaledwie 285 stałych mieszkańców, jednak co roku przyciągają dużo większe tłumy turystów i kuracjuszy sanatoryjnych z różnych zakątków kraju. Na wsi znajdują się trzy szpitale uzdrowiskowe oraz bardzo duża ilość domów letniskowych, ośrodków wypoczynkowych, apartamentów i tanich kwater mieszkalnych, które co roku są oblegane przez turystów (zobacz: meteor-turystyka.pl). Ceny są tak bardzo zróżnicowane, że bez żadnych wątpliwości, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i dla swojego portfela, więc wybierając się na przykład na regaty windsurfingowe można bez większego kłopotu, zostać na troszeczkę dłużej, aby cieszyć się prozdrowotnym mikroklimatem i czystym, pełnym wartościowego jodu powietrzem.

Jod jest dla nas ogromnie ważny. Kiedy w organizmie jest go za mało, nasza odporność na stres maleje, czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni, stąd lekarze zalecają bardzo często pacjentom wyjazd nad morze, w celu wdychania większej ilości tegoż wartościowego dla nas pierwiastka. Najlepiej jest spacerować po plaży i cieszyć się tym drogocennym pierwiastkiem. Aktywni mogą dojść nawet do pobliskiego Niechorza (zobacz: ewsa.com.pl). Na taki urlop zdrowotny można wybrać się do Dąbek. Skusić nas może szeroka piaszczysta plaża, przystań żeglarska nad jeziorem Bukowo, szkółka windsurfingu i bliskość pięknej, zabytkowej miejscowości, do której można się udać na bardzo ciekawe wycieczki. Pobliskie miasto Darłowo posiada bowiem bardzo wartościowe zabytki, jak na przykład Zamek Książąt Pomorskich, czy Kościół Mariacki, wybudowany jeszcze w XIV wieku.

2 thoughts on “Dąbki – jod w powietrzu na plus

  1. zarażacie swoją pasją do podróży :-)) i w dodatku można zdobyć ciekawe informacje o wielu miejscowościach

  2. Ja najbardziej lubię wasze wpisy o miejscowościach nad Bałtykiem, tam najchętniej lubię wyjeżdżać, dlatego już rezerwuję nocleg w Dąbkach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top