Podróże Ewy i Sławka

Aleja Gwiazd w Łodzi

Położona w centralnej części Polski Łódź jest ciekawym i atrakcyjnym miastem. Z pewnością kojarzy się nam głównie z przemysłem oraz kinem i filmem. Miasto posiada wiele wyjątkowych obiektów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Miejsca zabytkowe i nie tylko z pewnością zaciekawią nas i dostarczą wiele niezapomnianych wrażeń estetycznych. Wakacje tu będą wyjątkowym przeżyciem. Warto odwiedzić to fascynujące, polskie miasto.

Pobyt w dużej aglomeracji w sezonie letnim nie kojarzy się zbyt dobrze. Wakacje nad morzem czy w górach zwykle wydają się nam atrakcyjniejsze. Jednak Łódź z pewnością rozwieje nasze wątpliwości. Łatwo przekonamy się o tym, że mogą być one pełne wrażeń. Propozycja noclegowa miasta bez wątpienia przypadnie nam do gustu. Znajdziemy tutaj liczne hotele oraz pensjonaty [więcej link ➟meteor-turystyka.pl]. Bez problemu wybierzemy odpowiednie miejsce. W wielu miejscach możemy otrzymać różnego rodzaju wejściówki, zniżki czy darmowe przewodniki podczas rezerwowania pokoju – wystarczy o to zapytać właścicieli.

Aleja Gwiazd w Łodzi powstała na wzór hollywoodzkiej Walk of Fame. Miasto nieodłącznie wiąże się z kinem, filmem, reżyserami. Funkcjonuje tu znana Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Pomysłodawcą Alei Gwiazd był Jan Machulski. Oprócz sławnych aktorów ulokowano tutaj gwiazdy operatorów oraz reżyserów. Warto odwiedzić to popularne miejsce. Możemy udać się na bardzo ciekawy spacer. Aleja mieści się przy ulicy Piotrkowskiej, gdzie przy okazji znajdziemy wiele cennych zabytków.

Experymentarium jest interaktywnym Centrum Nauki, które łączy przyjemne z pożytecznym. Znajdziemy je w słynnej Manufakturze. Poprzez zabawę możemy poznać różne prawa naukowe oraz trudne zagadnienia. W tym miejscu wszystko wyda się dużo prostsze. Fizyka, biologia, chemia – poznamy dokładnie jak funkcjonuje nasz świat. Szlak Bajkowa Łódź nawiązuje do filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Zaczarowany Ołówek, Miś Uszatek, Filemon i Bonifacy, Plastuś oraz wiele innych postaci ukryło się w mieście. Możemy poszukać wszystkich sławnych bohaterów, zwłaszcza jeśli spędzamy wakacje z dziećmi. Łódź oferuje nam różne atrakcje i rozrywki, które z pewnością umilą nasz czas. W tym mieście nuda nam nie grozi. Bez wątpienia odnajdziemy tutaj wiele atrakcyjnych propozycji na spędzenie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top