Podróże Ewy i Sławka

Aktywne wakacje w Łukęcinie

Aktywność fizyczna to wbrew pozorom najlepsza forma wypoczynku. Nic nie daje nam tyle energii i pozytywnego myślenia jak aktywnie spędzony czas, zwłaszcza wśród przyrody. Fantastycznym miejscem na spędzenie wakacji w ten sposób jest Łukęcin. Jest to mała nadmorska miejscowość, w której znajduje się wspaniała plaża, czyste morze, a co najważniejsze mało ludzi, co wiąże się ze spokojem i kameralną atmosferą, w której na pewno odpoczniemy.

Świetną aktywnością na wakacjach jest jazda na rowerze i spacerowanie. Do tego potrzebne są nam trasy i szlaki turystyczne, możemy także stworzyć je sami. W okolicy Łukęcina i w samym mieście istnieje kilka tras, z których można skorzystać i cieszyć się otaczającą przyrodą, malowniczymi widokami i kontaktem z fauną i florą. Przy okazji wspominamy nasz wpis dotyczący Rusinowa, w którym swój wolny czas również można spędzić na rowerowych wycieczkach.
Znajduje się tu szlak turystyczny niebieski – ciągnący się od Dziwnówka do Pobierowa, dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9, który przeznaczony jest dla osób z doświadczeniem i wspaniałą kondycją. Szlak czerwony biegnie również przez Polskę i między innymi przez Dziwnówek, Łukęcin i Pobierowo. Świetnym przystankiem podczas takiej wyprawy jest zorganizowanie pikniku na plaży.

W Łukęcinie można skorzystać z pola golfowego, co jest niezwykle wciągającym zajęciem. Sprawdzić swoje możliwości i podnieść adrenalinę możemy w parku linowym. W okolicy znajduje się kilka miejsc tego typu, gdzie pod okiem fachowców możemy wspinać się i pokonywać przeszkody na wysokości. We Wrzosowie, oddalonym o około 8 kilometrów, znajduje się stadnina koni, w której możemy spróbować jazdy konnej. To fantastyczne przeżycie i niezapomniane chwile.

Morze także daje nam wiele możliwości uprawiania sportu, poczynając od pływania poprzez różnorodne sporty wodne. Miasto słynie z przepięknej, szerokiej plaży, która nie jest bardzo zatłoczona. Można tu żeglować, uprawiać windsurfing, a także wypożyczyć rowery wodne. Infrastruktura noclegowa Łukęcina składa się z hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, domków letniskowych i innych form noclegów. Z pewnością znajdziemy tu coś odpowiedniego. Łukęcin rozwija się, podnosi swoje standardy, aby dostosować się do potrzeb odwiedzających gości.

4 thoughts on “Aktywne wakacje w Łukęcinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top